Menu

Zgrzewanie rur

Produkcja rur i profili.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo narzędzia renomowanych marek, wyspecjalizowanych w wytwarzaniu przyrządów niezbędnych do produkcji rur oraz profili.

Impedery

Dostarczamy impedery:

  • przepływowe - najczęściej wykorzystywane do produkcji rur oraz profili;
  • przelotowo - zwrotne (obieg zamknięty) – stosowane do zgrzewania rur i profili ze stali ocynkowanych oraz nierdzewnych, które w procesie zgrzewania muszą pozostać bezwzględnie suche.
Impeder

Ferryty

Oferujemy ferryty TDK, KASCHKE – światowych liderów w produkcji ferrytów.

W celu zoptymalizowania produkcji rur i profili możemy zaproponować dopasowane do potrzeb rozmiary oraz typy ferrytów: ZR, ZRS, ZRSH.

Ferryty

Wzbudniki

Jednym z kluczowych czynników istotnych dla indukcyjnego zgrzewania rur jest zastosowanie dobrze zaprojektowanej cewki indukcyjnej. Oferujemy wzbudniki do zgrzewania rur o wysokiej częstotliwości przeznaczone do współpracy z generatorami większości głównych producentów: Termomacchine, Thermatool.

W celu zmniejszenia liczby postojów linii produkcyjnych spowodowanych awarią cewek indukcyjnych zaleca się stosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych takich jak: teflon i rilsan. W naszej ofercie znajdują się również wzbudniki kwadratowe do profili.

Istnieje możliwość wykonania wzbudników dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta- na podstawie przedłożonych rysunków technicznych.

Wzbudnik

Rurki osłonowe

Właściwy dobór materiału osłonowego jest konieczny do zgrzewania rur przy wysokiej częstotliwości, ponieważ przy wyborze wysokiej jakości rdzenia ferrytowego należy zapewnić mu dobrą ochronę.

Gama produktów obejmuje rurki wykonane z żywicy epoksydowo szklanej - przeznaczone do pracy przy temperaturach w przedziale od 180° C (WT912) do 220° C (WT2000)

Rurki dostępne są w różnych rozmiarach oraz kształtach (m.in. kwadratowe i prostokątne).

Rurki poksydowo-szklane

Narzędzia do usuwania wypływki

W naszej ofercie znajdą Państwo pełen zakres narzędzi do skrawania wypływki powstającej w procesie produkcji rury:

  • Płytki z węglika spiekanego przeznaczone do wypływki wewnętrznej, montowane na oprawce, dobierane w zależności od średnicy rury.
  • Noże/pierścienie stosowane do wewnętrznego usuwania wypływki za pomocą wózków w układzie mechanicznym, hydraulicznym lub pneumatycznym.
Płytki

Rolki indukcyjne

Rolki renomowanego włoskiego producenta zapewniają najwyższy poziom precyzji i trwałości. W zależności od zapotrzebowania dostarczamy rolki ze stali, stopu brązu oraz ceramiczne, których główną charakterystyką jest trwałość i długa żywotność.

W ofercie mamy również mniej popularne produkty takie jak: tkaniny filtracyjne, maty uszczelniające wanny, kompletne stacje dokujące do mocowania impederów, noże do gilotyny HSS.

W razie pytań prosimy o kontakt - nasi doradcy pomogą w doborze odpowiednich narzędzi.

Ta witryna używa plików cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich użycie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
, chcę dowiedzieć się więcej.