Frezy tarczowo-piłkowe HSS

Oferujemy frezy włoskiej firmy Julia, światowego lidera w produkcji frezów tarczowo piłkowych HSS.

  • HSS-DMo5 - frezy wykonane ze stali szybkotnącej zawierające 5−procentowy dodatek molibdenu. Najlepszą wydajność osiągają dla materiałów o twardości między 500 N/mm2 a 800 N/mm2. Znajdują zastosowanie zarówno w piłach ręcznych, jak i półautomatycznych i w pełni automatycznych.
  • HSS-Co 5% - frezy wykonane ze stali szybkotnącej zawierające 5−procentowy dodatek kobaltu. Zalecane przy cięciu materiałów o twardości powyżej 800 N/mm2, szczególnie stali nierdzewnych. Stosowane w piłach półautomatycznych i w pełni automatycznych.

Spośród specjalistycznych frezów powlekanych polecamy następujące rodzaje:

YELLOW TIGER

Jest to powłoka o grubości 3 μm, oparta na bazie tytanu. Osiąga twardość powierzchni 2,480 w skali Vickersa, przy współczynniku tarcia 0,47. Frezy z tą powłoką znajdują zastosowanie przy cięciu stali zwykłej, przy czym wymagane jest stosowanie w procesie cięcia obfitego chłodzenia. Nie nadają się do cięcia mosiądzu, miedzi i brązu.

GREY SHARK

Powłoka o grubości 2,5 μm, oparta na bazie tytanu i węgla, osiąga twardość 3 000 w skali Vickersa. Dzięki wysokiej zawartości węgla, współczynnik tarcia został obniżony do 0,22, co powoduje, że frezy z tą powłoką uzyskują doskonałe wyniki przy cięciu materiałów takich jak stal nierdzewna oraz stale średnio-stopowe o twardości do 800N/mm2. Niski współczynnik tarcia zapewnia także doskonałą jakość cięcia. Wymaga intensywnego chłodzenia.

RED DRAGON

Wielowarstwowa powłoka o grubości 2,5 μm, uzyskana na bazie specjalnej stechiometrycznej mieszanki tytanu, węgla i acetylenu, która nadaje powłoce wyjątkowo niski współczynnik tarcia 0,18, przy twardości 3200 w skali Vickersa. Zapewniając doskonałą ochronę ostrza przed ciepłem, pozwala uzyskać najwyższą jakość ciętej powierzchni. Powłoka ta wymaga używania chłodzenia. Świetnie nadaje się do cięcia stali nierdzewnej, stali wysokostopowych, jak również miedzi i mosiądzu.

BLACK HAWK

Wielowarstwowa powłoka o grubości 3 μm, oparta na specjalnym połączeniu tytanu i glinu. Dzięki unikalnemu procesowi nanoszenia tej powłoki, uzyskuje ona twardość 3400 w skali Vickersa, co przy współczynniku tarcia 0,45 pozwala jej pracować nawet w trudnych warunkach np. bez chłodzenia. znajduje zastosowanie przy cięciu żeliwa, stali nierdzewnej oraz stali stopowych o twardości do 1100N/mm2.

NOWOŚĆ!!! SILVER FOX

Wielowarstwowa powłoka o grubości 2,5 μm, która dzięki innowacyjnej kompozycji elementów składowych uzyskuje twardość 3650 w skali Vickersa, przy wspólczynniku tarcia 0,45. Pozwala na pracę ze znacznie większymi prędkościami skrawania, przy zachowaniu wysokiej żywotności. Doskanale sprawdza się przy cięciu stali o twardości powyżej 1000N/mm² oraz stali nierdzewnych.

Frezy tarczowo-piłkowe HSS

Ta witryna używa plików cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich użycie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
, chcę dowiedzieć się więcej.